IT sistema

Progimnazijos el. pašto sistema

Progimnazijoje naudojamas Office 365 paslaugų švietimo įstaigoms paketas. Visi mokytojai ir mokiniai turi ir naudoja progimnazijos el. pašto dėžutę. El. pašto adresai yra sudaromi pagal modelį vardas.pavarde@kgm.lt . Kiekvienas progimnazijos mokinys, mokytojas mokymosi pažangos stebėjimui, darbų saugojimui naudoja 1 TB asmeninę talpyklą. Yra galimybė naudotis esamais mokyklos vaizdo resursais ir sukurti savo vidinį vaizdo įrašų kanalą, vidinį socialinį tinklą, naudotis nemokamai Microsoft Office 2016, Microsoft Office online programėlėmis, Skype verslui, el. sąsiuviniais ir el. portfeliais klasių grupėms.

Svarbu! El. pašto duomenys naudojami autorizavimui jungiantis prie mokyklos virtualios aplinkos, kompiuterių tinklo, todėl svarbu žinoti savo prisijungimo duomenis ir juos saugoti.

Prisijungti prie el. pašto dėžutės

 

Virtuali mokymosi aplinka

Progimnazijos virtualią mokymosi erdvę sudaro: el. dienynas Tamo, Office 365 intranetas ir Moodle virtuali mokymosi aplinka. Prie progimnazijos virtualios mokymosi aplinkos jungiamasi naudojant mokyklos el. pašto paskyros duomenis.

Kaip naudotis el. pašto sistema Žiūrėti

Prisijunk prie virtualios mokymosi aplinkos Moodle  https://kgm.vma.lm.lt/

Elektroninis dienynas Jungtis

 

IT pagalba mokytojams ir mokiniams

IT pagalbą kviesti gali tik progimnazijos mokytojai. Mokiniai apie interneto tiekimo sutrikimus, kompiuterio tinklo gedimus praneša mokytojui.

Mokytojams skubi pagalba teikiama telefonu 8 687 29 662, el. paštu itpagalba@pczona.lt  arba naudojantis pagalbos programėle savo kompiuteryje.

Paskambinus būtina nurodyti mokyklos pavadinimą, savo vardą, pavardę, kabineto numerį, telefono numerį, apibūdnti gedimą.

 

Kibernetinio saugumo taisyklės

1. Būkite budrūs

Šiandien kibernetinių nusikaltėlių technologijos jau pasiekė tokį lygį, kad gali pasinaudoti Jūsų kompiuteriu net jums nepaleidus kenkėjiškos programos. Neretai kompiuteris vartotojui nežinant gali tapti zombių tinklo (botneto) dalimi ir būti naudojamas tinklo atakoms, šantažui ar internetinių šiukšlių siuntimui. To galima išvengti taikant kompleksinius apsaugos sprendimus ir reguliariai juos atnaujinant.

2. Būkite išrankūs

Naudokitės tik patikrintais ir patikimais informacijos šaltiniais ir atminkite: reikia būti labai atsargiems su bet kokiais failais, kuriuos Jūs gaunate internetu. Prieš atidarydami failą įsitikinkite, kad siuntėjams Jums yra žinomas.

3. Dokumentus saugokite OneDrive ar asmeninėje SharePoint svetainėje

Dokumentus išsaugokite Jums skirtame OneDrive, o ne kompiuteryje. Taip savo dokumentus rasite ten kur išsaugojote, net ir sugedus kompiuteriui jie bus saugūs.

4. Prie kompiuterio junkitės naudodami tik savo prisijungimo duomenis

„Daugiavartotojų“ kompiuteriai patenka į rizikos grupę. Taip pat atjunkite keičiamų informacijos nešiklių automatinio paleidimo funkciją – kenkėjiškas programinis aptarnavimas dažniausiai platinimas per kompaktines ir atminties korteles.

5. Nepasiduokite provokacijoms

Šiuolaikiniai kibernetiniai nusikaltėliai taiko įvairius socialinės inžinerijos būdus Jūsų dėmesiui pritraukti. Labiausiai paplitusios internetinės apgavystės: nuorodos į netikras svetaines, SMS apgavystės, loterijos realiame laike, finansinės piramidės, netikros antivirusinės programos. Susigundę galite prarasti vertingą informaciją ir nukentėti finansiškai. Todėl netikėkite nelauktais laimėjimais ir nepasitikėkite pranešimais „balsuok už manę ir siųsk SMS žinutę“.

6. Pasitikėkite, bet tikrinkite

Kam nors siųsdami savo asmeninius duomenis įsitikinkite, kad adresatas tikrai yra tas asmuo, kuriuo dedasi esąs. Taip pat visada pasitikslinkite tikrą SMS žinučių siuntimo trumpaisiais numeriais kainą. Kitaip galite gauti įspūdingą sąskaitą už mobiliojo ryšio paslaugas.

7. Būkite atidūs

Atidžiai tikrinkite adresą paieškos sistemos eilutėje, kai įrašote prisijungimo vardą arba slaptažodį įvairiose svetainėse. Sukčiavimo svetainės vizualiai maskuojasi kaip tikrosios (pavyzdžiui, netikra svetainė gali atrodyti kaip socialinio tinklo arba internetinės bankininkystės puslapis), kad išviliotų Jūsų prisijungimo duomenis.

8. Apsaugokite savo virtualųjį „aš“

Naudodami vieną slaptažodį visiems interneto resursams rizikuojate, kad Jūsų duomenys taps pasiekiami apgavikams, kurie gali Jūsų vardu siųsti interneto šiukšles, gauti prieigą prie vertingos Jūsų informacijos, ją sunaikinti arba Jus šantažuoti. Specialistai pataria turėti du elektroninius adresus: vieną – visuomeninei veiklai (forumai, pokalbių svetainės ir pan.), o antrą – asmeniniam susirašinėjimui, kuris bus žinomas tik artimiausiems žmonėms. Naudokitės sudėtingais slaptažodžiais, kiekvienam resursui – atskiru. Niekada neplatinkite savo prisijungimo vardo ir slaptažodžio tretiesiems asmenims.

9. Nenaudokite piratinio programinio aptarnavimo

Naudokitės tik licencijuotomis programomis ir priedais. Didelis piratinių programų skaičius turi silpnąsias vietas, naudojamas prieigai prie Jūsų kompiuterio gauti. Dėl šios priežasties nemokamos ir piratinės programų kopijos gali labiau pakenkti kompiuteriui nei pats virusas.

10. Reikia saugaus interneto – rinkitės „Internet Security“

Šiuolaikinių kibernetinių grėsmių lygis diktuoja naujus reikalavimus informacijos saugumo sistemoms. Aktyviems globalaus tinklo vartotojams šiandien nepakanka klasikinės antivirusinės programos. Be tokių priemonių kaip tinklinis ekranas, programų kontrolė ir automatinio stebėjimo priemonės jau neįmanoma aptikti ir sustabdyti viruso. Tokios papildomos galimybės kaip antisukčiavimas, internetinių šiukšlių siuntimo antivirusas, tėvų kontrolė, slaptažodžių generatoriai, konfidencialių duomenų šifravimas, debesų technologijos – visa tai neretai taip pat padeda apsaugoti kompiuterį nuo negatyvių padarinių interneto tinkle. Todėl vietoj klasikinių antivirusinių programų geriau rinktis „Internet Security“ ir „Total Security“ klasės kompleksinius sprendimus.